وکیل کیفری، وکالت امور کیفری و جزایی

دانستنی های وکیل کیفری

در صورتی که عمل فرد دارای سوء نیت باشد پرونده قضایی کیفری می باشد.

از متداول ترین پرونده های کیفری:

 

 

بهترین وکیل کیفری تهران

 

 

در پرونده های کیفری اثبات جرم نیازمند شناخت و آگاهی لازم در مورد جرم می باشد که نیازمند وکیل کیفری با تجربه و با دانش میباشد.

به طور مثال در نوشتن شکوائیه نباید جرمی فراتر از مورد شکایت به فرد نسبت داد چرا که حقی را برای اعاده حیثیت برای فرد ایجاد میکند.

اثبات هر کدام از جرم های کیفری مانند جعل، کلاهبرداری و … که ممکن است خسارت مالی و معنوی شدیدی برای فرد به وجود آورد نیازمند تجربه و تخصص لازم برای اثبات و جبران ضرر و زیان وارده می باشد.

سوالات از وکیل و مشاوره حقوقی کیفری

پدر بنده وصیت کرده بود که به من و برادرم به غیر از خانه چیز دیگه ای ارث نرسد و بقیه اموال به سایر برادر و خواهر ها برسد بعد از فوت برادرم و اعتراض زن برادرم مجبور شدم با وکالتی که فردی برای من آماده کرده بود که تاریخ آن بعد از فوت پدرم بود به نام مادرم زدم که زن برادرم روی آن اعترض داشته و متوجه شده است من را در مورد ادعای جعل و وکالت جعلی راهنمایی کنید؟

جرمی که مرتکب شده اید استفاده از سند مجعول بوده است و مجازات آن حبس می باشد فردی که وکالت نامه را آماده کرده مرتکب جرم جعل شده است و فرایند انتقال خودرو نیز غیر معتبر خواهد بود.

فردی مبلغی پول را از من کلاهبرداری کرده است برای بدست آوردن عین پول و ضرر و زیان ناشی از جرم باید در دادگاه کیفری شکایت کنم، برای شکایت مانند دادگاه حقوقی باید هزینه دادرسی پرداخت کنم؟

برای ارائه دادخواست باید تمبر باطل نمایید و هزینه های دادرسی را بر اساس مبلغ خسارت پرداخت نمائید و مورد کلاهبرداری که پول می باشد و آن عین پول محسوب می شود.

همسرم به من خیانت کرده است ولی به صورت تلفنی بوده است و به صورت حضوری نبوده است و من هیچ دلیل و مدرک برای اثبات آن ندارم، آیا میتونم از دادگاه دستور رای بررسی پیامک ها و تماس ها بگیرم؟ جرمش چیست؟

به وسیله لیست پیامک ها یا تماس ها قاضی به سختی حکم می دهد و در صورت اثبات رابطه نامشروع جرم آن 99 شلاق خواهد بود

چکی را به صورت سفید امضاء به عنوان چک ضمانت در اختیار فردی داده بودم که ایشان خیانت در امانت کرده اند و چک را به مبلغ 100 میلیون پرکرده و برگشت زده اند، شکایت ش در دادگاه کیفری رد شد ولی حساب های من به خاطر شکایت حقوقی مسدود شده است آیا ایشان حقی داشته و چطور میتونم دفاع کنم؟

چون شما توسط دادگاه کیفری تبرئه شده اید حکم دادگاه کیفری را به دادگاه حقوقی ارائه دهید و دارنده چک باید مدرکی که نشان دهنده بدهی شما به ایشان ارائه دهد در غیر اینصورت شکایت دارنده چک رد خواهد شد.

ماشینی را از یکی از اقوام خریداری کرده ام که قرار بود ظرف 2 ماه سند آن را بزند ولی بعدا متوجه شدم شخص ثالثی فروشنده ماشین به اقوام می باشد و مبلغ 10 میلیون از ایشان طلب دارد، چطور میتوانم شکایت کنم و سند ماشین را بزنم؟

اگر ماشین به نام فروشنده شما نمی باشد میتوانید در دادگاه کیفری شکایت فروش مال غیر اقامه کنید

در غیر اینصورت باید در دادگاه حقوقی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را طرح کنید و از فروشنده بخواهید که بدهی اش را بپردازد و سند را از رهن خارج کرده و به نام شما بزند.

نمونه رای دادگاه

مقالات مرتبط